canias IQ

canias IQ

Bir analiz aracı düşünün ki, şirketteki her profildeki kullanıcı kendi raporlarını hazırlayabilsin ve dinamik kokpitler ile çok büyük veri kümelerindeki gizli kalmış bilgiye ulaşabilsin. Artık Qlik Sense ile bu mümkün. Qlik Sense, bireyler, departmanlar ve kurumlar için tasarlanmış devrim niteliğinde bir self-servis veri görselleştirme ve veri keşfi aracıdır.

Qlik Sense ile verinizi hızla görselleştirin, en ince ayrıntısına kadar sorgulayarak, anında bağlantıları ortaya çıkarın ve fırsatları her açıdan görün.

 

Sürükle-Bırak görseller ile gizli kalanları ortaya çıkar.

Veri indeksleme motoru ve akıllı görsellerin kombinasyonu ile veri boyutları arasındaki tüm ilişkileri analiz edin. Geleneksel yaklaşımlarda ve klasik sorgu bazlı veri modellerinde gizli kalmış noktaları keşfedin.

 

Akıllı Arama ile üstün esneklik sağla.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Sorun değil! Sadece “Akıllı Arama” alanına arayacağınız kelimeleri yazmaya başlayın. Anında, aramak istediğiniz veriler ile ilgili ipuçlarını, ilişkili ve ilişkinin dışında kalan tüm konuları net bir şekilde görün.

 

Herhangi bir cihazdan, her zaman ve her yerde analizlere ulaş.

Günlük hayatınız devam ederken verinizden uzak kalmayın.Herhangi bir ek geliştirme yapmadan istediğiniz cihaza adapte olurken, siz analizlerinize masaüstü bilgisayarınızdan başlayıp, tabletinizden, akıllı telefonunuzdan devam edin.

 

Yönetilen (Governed) veri ile self-servis kullanımı kolaylaştır.

BT’ye, stabil, güvenli ve düzenlenmiş veri üzerinde çalışıldığının güvenini verirken, her profilden kullanıcıya da kendi görsel ekranlarını, kokpitlerini ve raporlarını oluşturma imkanı verin.

 

Storytelling ile ortaya çıkan bulguları paylaş.

Storytelling özelliği ile analiz sonuçlarını görsel bileşenlerle paylaşın, takım arkadaşlarınızla iletişiminizi ve iş birliğinizi geliştirin.

 

Tek bir uygulamada çoklu veri kaynaklarını keşfet.

Çoklu veri kaynaklarına performanstan ödün vermeden geniş kapsamlı bakış açısı kazanın. 

 

canias IQ ile çok daha fazlası
 
SATIŞ ANALİZİ

Şirket büyümesinin en temel belirleyeni olan satış ve karlılık analizi, tüm birimlerden alınan verilerin anlık olarak izlenmesini gerektirmektedir. Bu alanda hızlı çözüm almanızı sağlamak için oluşturduğumuz hazır çözümümüz, hem teklif ve sipariş yönetimini, satış ve satışların maliyetini, ayrıca iade analizini içermektedir. Hem Müşteri segmenti hem de ürün grubu ve marka bazında yapılan analizler, trendleri görmenizi sağlamakta ve piyasada nasıl konumlandırma yapmanız gerektiği konusunda yol göstermektedir. Müşteri temsilcilerinin hedeflerini anlık olarak takip edebilmekte, olası sorunlara en başında müdahale edebilme şansı yakalamaktasınız.  

Satış Analiz çözümünde tüm satış süreçlerinizi takip altına alarak hedef ve bütçe analizi yapabilirsiniz. Harita üzerinden bölge, il ve ilçe detayına kadar karşılaştırma yaparak potansiyel pazarları açığa çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki bilgileri kolaylıkla ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

 • Hedef - Satış karşılaştırması
 • Yıl ve ay bazında ürün kategorilerinde kârlılık analizi
 • Satış temsilcilerinin yıl bazlı değişim ve satış analizi
 • TOP Müşteri ve sektör analizi

 

ARAÇ TAKİP

Araç kilometre takibi yapılan çeşitli sistemlerden verilerinizi canias IQ üzerinden anlık görüntüleyebilir. Ortalama kilometre ve konum bilgilerini takip edebilirsiniz. Bu çözüm paketinde ayrıca koordinat kontrolü de yaparak araçlarınızın hangi güzergahta olduğunu görüntüleyebilirsiniz. 

Araç Takip sistemi çözümü ile araç kategorileri , araç plakaları ve sürücülerinin yapmış oldukları kilometre ve çalıştıkları saatleri izleyebilir aşağıda sıralanmış olan bilgileri kolaylıkla alabilirsiniz.

 • Toplam araç sayısı
 • Günlük ortalama kilometre bilgisi
 • Sürücü detayları
 • Araç Performansı

 

 

YAKIT TAKİP

Yakıt Takip Sistemi ile entegre çalışan bu çözüm ile depo ve tankerlerinizin anlık durum analizini yapabilirsiniz. Ayrıca bu çözüm paketinde Aylık yakıt tüketim miktarı ve ortalamaları, depoların devir hızları ve detaylarına da erişebilirsiniz.​

Yakıt Takip çözümü ile aşağıda yer alan bilgilere kolaylıkla ulaşabilir ve diğer sistemleriniz ile de entegre edilebilir.

 • Depoların doluluk miktar ve oranları.
 • Tarih ve Depo bazında alım miktarları.
 • Tarih ve Depo bazında tüketim miktarları.

 

 

Ürün Demoları

CEO Analizi

CEO'ların dağılımını görselleştirin. Nerede doğdular? Hangi okuldan mezun oldular? Yaş ortalamasına göre ortalama maaş durumları nedir? CEO Analizi uygulaması ile tüm bu sorulara ve daha fazlasına aradığınız yanıtları bulun. 

Bekleyen Ödemeler

Amerikan sağlık hizmetleri tarafından kamuya açık olarak yayınlanan verileri içermektedir. Veriler ilaç ve bioteknoloji firmalarının doktorlara, şirketlere ve sağlık kurumlarına yapmaları gereken ödemeleri göstermektedir. 

CRM

Satış temsilcilerinin performanslarını hem müşteri hem de potansiyel hesaplar açısından inceleyin. Top 10 kazanılmış potansiyel nedir? Potansiyellerin şu anki durumu nedir? vb. sorulara bu uygulamada nasıl yanıt bulabileceğinizi görün. 

Finans Uygulaması

Bu Finans Uygulaması, finans ve muhasebe depatmanlarına yönelik tasarlanmıştır. Nakit akış, yıllık büyüme, kar-zarar durumu, amortisman ayırma, tahmin, Monte Carlo simulasyonları ve daha fazlasını içeren bir uygulama ile neler yapabileceğinizi görün. 

Sigorta

Bu uygulama bir çok farklı departmanın verisini birleştirmekte ve bir sigortacının performansını incelemeye olanak sağlamaktadır. Kullanıcı belirli bölgeye odaklanarak, hangi ürünlerin satışının en yüksek olduğunu, hangi grup müşteriye satıldığını analiz edebilir. 

Satın Alma

Bu uygulama işletmenin satın alma sürecini nasıl analiz edebileceğini göstermektedir. Kullanıcı, satın alma siparişleri, sözleşme kapsamı, ödeme yöntemlerini vb. aracılığıyla tüm işletmenin satın alma sürecini analiz edebilir. 

İlaç Piyasası Dağılımı

Uygulama, Viroloji ürünleri piyasasındaki örnek verilere dayanarak, ilaç piyasası dağılımını doktor seviyesinde inceleme olanağı sağlamaktadır. İlaç piyasasında önemli olan sorulara yanıtları nasıl bulacağınızı inceleyin. 

Risk

Özsermaye karlılık oranı ve Yatırım karlılık oranını etkileyen faktörleri ayrıntılarına kadar nasıl inceleyebileceğinizi bu uygulama ile görebilirsiniz.